Има безмало две године како каменичка гимназија одржава и негује своју спортску традицију амбициозно представљену као Дерби гимназије. Реч је о фудбалском надметању две изједначене врсте, ожењених и неожењених који се једном недељно у закупљеном термину одиграва у балону у Беривојцу. Популарни Дерби гимназије се ближи 60. извођењу, неожењени су у укупном билансу у благој резултатској предности по броју победа а и данас се, као и на почетку игра са истим жаром и еланом: за победу и гол више! Под таквим геслом одиграно је много узбудљивих и неизвесних мечева. Имало се шта видети све време: успешни дриблинзи и продори, громовити шутеви, голманске бравуре, било је свега и свачега, за свачији укус, рекли би за свакога по нешто али углавном све битно одиграло се у границама фер-плеја што је и најважније.

Од недавно овакав вид дружења упражњавају и наши ученици који у такође редовном и закупљеном термину играју фудбал у балону у Великом Ропотову. Замишљено као елементарна рекреација овакво показивање вештина у баратању фудбалском лоптом издигло се на виши ниво: компетитивни карактер је допринео јачању духа заједништва а сви заједно у континуитету брише поделе и ствара чврсту основу за стабилизовање и даљи развој колектива у сваком смислу.