МИСЛИ СВОЈОМ ГЛАВОМ, КОРИСТИ МОЗАК!

У гимназији у Косовској Каменици од октобра смо богатији за новинарску радионицу. Петнаест наших ученика се у оквиру новинарске секције уз помоћ професора који имају одређена искуства повезана са овим часним занимањем оспособљава за евентуално бављење новинарским занатом у виду професије. Саставни део овог нашег пројекта, заправо окосница читавог рада јесте електронско издање часописа СТАВ који представља чист плог рада наших гимназијалаца.

Први број је већ прошао суд јавности, у припреми је други а теме су уско повезане са животом у школи, интересовањима и потребама наших ученика. Једном недељно обављамо редовне консултације, размењујемо мишљења, дајемо сугестије и сви заједно се трудимо да унапредимо вештине новинарског заната и да нам СТАВ буде што бољи. Трагамо за актуелним темама и занимљивим саговорницима, постављамо директна и права питања а ви нам, драги наши пријатељи, шаљите предлоге, читајте нас и критикујте, сарађујте са нама, захтевајте од нас више, јаче и боље јер то ће нам помоћи да управо такви и постанемо.